Compact Cruiser EV najlepszym autem koncepcyjnym

Toyota z nagrodą Car Design Award 2022

2022-06-13

Toyota Compact Cruiser EV zdobyła prestiżową nagrodę Car Design Award 2022 w kategorii samochodów koncepcyjnych. Nowe elektryczne auto terenowe zostało opracowane przez europejskie studio projektowe ED2 i stanowi stylistyczne nawiązanie do Land Cruisera pierwszej generacji.

Compact Cruiser EV – koncepcyjny samochód Toyoty – zdobył prestiżową nagrodę Car Design Award 2022. Pojazd został opracowany przez europejskie studio projektowe ED2 w Nicei. Po raz pierwszy publiczności został pokazany w grudniu 2021 roku w hali Mega Web w Tokio.

„Nasze badania nad samochodami elektrycznymi trwają od ponad 30 lat i mamy za sobą długą drogę” – podkreślał Simon Humphries, dyrektor generalny Toyota Design.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

„W miarę jak samochody elektryczne będą zyskiwały na popularności, ludzie będą coraz częściej szukali bezemisyjnych aut, które będą wyrażać ich styl życia. Compact Cruiser EV jest doskonałym przykładem tego trendu” – kontynuował Simon Humphries.

Tworząc nowy koncepcyjny model, projektanci ze studia ED2 bazowali na ogromnym doświadczeniu Toyoty w budowie samochodów terenowych. Compact Cruiser EV powstał z myślą o młodych mieszkańcach miast, którzy po pracy lubią aktywnie spędzać czas na zewnątrz. Samochód ma unikalną stylistykę, a do tego jest praktyczny. Surowe, mocne nadwozie na różne sposoby nawiązuje do legendarnego Land Cruisera pierwszej generacji. Jest to widoczne zarówno w ikonicznej off-roadowej sylwetce, jak i prostej formie nadwozia.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

Ceremonia wręczenia nagród Car Design Award odbyła się podczas gali w ADI Design Museum w Mediolanie. Była jednym z punktów programu Tygodnia Designu w Mediolanie i słynnej wystawy mebli Salone del Mobile.

Po raz pierwszy nagroda Car Design Award została przyznana w 1984 roku. Pomysłodawcą tego projektu był Fulvio Cintiego, założyciel i redaktor naczelny magazynu Auto&Design. Wyróżnienie jest przyznawane w trzech kategoriach:
• samochody produkcyjne,
• samochody koncepcyjne,
• język stylistyczny marki i spójność stylistyczna.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

Laureatów Car Design Award wybiera międzynarodowe jury składające się z 11 ekspertów reprezentujących jedne z najbardziej prestiżowych magazynów motoryzacyjnych na świecie.

„W tym roku Toyota Design znalazła się w finale we wszystkich trzech kategoriach – zarówno za język stylistyczny marki, jak i za Aygo X w kategorii samochodów produkcyjnych, a także oczywiście za Compact Cruiser EV, zwycięzcę kategorii samochodów koncepcyjnych” – powiedział Silva Baruffaldi, przewodniczący jury i redaktor Auto&Design.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

„Nagroda Car Design Award nie jest przypisywana do samochodu, ale do zespołu, który opracował dany projekt. W tegorocznej edycji konkursu projektanci Toyoty zdobyli ogromne uznanie” – dodał Silva Baruffaldi.

Dowiedz się więcej

Toyota RAV4 najpopularniejszym SUV-em Toyota RAV4 najpopularniejszym SUV-em Dane portalu focus2move.com Toyota na czele rynku Toyota na czele rynku Wyniki rejestracji w maju 2022 Zarezerwuj nową Corollę Cross Zarezerwuj nową Corollę Cross Wybierz wersję specjalną Premiere Edition Toyota i Stellantis rozszerzają współpracę Toyota i Stellantis rozszerzają współpracę Powstanie nowy dostawczy van Toyota Corolla Hybrid Toyota Corolla Hybrid Oficjalny samochód Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów SUV z napędem AWD-i 10 sedanów Mirai dla Maximator Hydrogen 10 sedanów Mirai dla Maximator Hydrogen Dowiedz się więcej 5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku 5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku Dane z kwietnia 2022 roku Toyota umacnia się w Europie Toyota umacnia się w Europie Rośnie sprzedaż zelektryfikowanych aut Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów Sprawdź szczegóły Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Milionowa hybryda wyprodukowana w TMMF Fuji Motorsports Forest Fuji Motorsports Forest Nowe centrum sportów motorowych